Licówka/korona
Licówka to bardzo cienkie uzupełnienie wykonane z porcelany lub materiałów kompozytowych naklejane na ząb. Jej grubość w zależności od technologii wykonania wynosi od 0,3 do 0,8 mm. Przygotowanie zęba pod licówkę jest więc najmniej traumatycznym zabiegiem w protetyce, wymaga jednak dobrego przygotowania i dużej precyzji. Licówki stosuje się w celu zmiany walorów estetycznych zębów – kształtu, koloru, czy długości. W przypadku zębów ze znacznym uszkodzeniem tkanek twardych, szczególnie po leczeniu kanałowym konieczne jest wykonanie bardziej rozległej rekonstrukcji, a więc korony protetycznej.
Wkład/nakład koronowy (inlay/onlay)
Jest wykonywanym w laboratorium uzupełnieniem, które wklejane jest w ząb zamiast odbudowy bezpośredniej, czyli wypełnienia. Dzięki bardzo dużej dokładności i cienkiej warstwie materiału łączącego (cementu), trwałość wkładu koronowego jest o wiele większa niż wypełnienia.
Most
Jest uzupełnieniem braku zęba/ów wspartym na sąsiednich zębach naturalnych. Jego wykonanie wymaga oszlifowania zębów pod korony protetyczne. Mosty są szczególnie polecane w przypadku znacznego uszkodzenia koron zębów sąsiadujących z brakiem. Czasami możliwe jest wykonanie mostu bez szlifowania zębów filarowych. Są to tzw. mosty klejone, najczęściej stosowane w przednim odcinku łuku zębowego.
Protezy
Nowoczesna proteza zębowa nie musi kojarzyć się uczuciem dyskomfortu. Współczesne możliwości pozwalają na wykonanie protez posiadających różnego typu elementy retencyjne (zatrzaski, zasuwy, korony podwójne, belki), zastosowanie których stabilizuje protezę, a więc eliminuje możliwość jej przemieszczania podczas żucia. W odróżnieniu od klasycznych protez z klamrami, elementy retencyjne są niewidoczne co sprawia, że estetyka tych uzupełnień jest bardzo dobra.